علائم تجاری جزء اصول اساسی هر تجارتی محسوب می‌شوند. از نام شما یا لوگوهایی که نشان‌دهنده برند شما هستند تا نام محصولات یا خدمات خاص، هر اصطلاح یا شعاری که منحصر به کسب‌ و ‌کارتان است، کلیدهای ایجاد هویت برند و جایگاه منحصر به فرد برای کسب‌ و ‌کار شما هستند. برند‌ها یا علائم تجاری به عنوان یک دارایی ارزشمند شناخته می‌شوند؛ زیرا نه تنها نشان‌دهنده کالاها و خدماتی است که ارائه می‌دهید، بلکه شهرت کسب‌ و ‌کار شما نیز نشان می‌دهند. یک برند تجاری که واحد اساسی هویت تجاری شما است، به مشتریان و مشتریان بالقوه کمک می‌کند تا شما را از سایر رقبا در بازار متمایز کند. دلیل ثبت برند این است که دیگران نمی‌توانند از تجارت و اسم شما سوء استفاده کنند و ثبت برند تجاری برای حمایت قانونی از کسب‌ و ‌کارتان ضروری است.

مزایای داشتن یک برند ثبت شده

اگر شما برند تجاری خود را ثبت نکنید، شخص دیگری می‌تواند این کار را انجام دهد. این کار بلافاصله کسب‌ و ‌کار شما و هر محصول یا خدماتی را که در حال انجام آن هستید در معرض خطر قرار می‌دهد. ایمن‌سازی یک علامت تجاری ثبت ‌شده از برند شما محافظت می‌کند و ابزارهایی را در اختیار شما می‌گذارد تا از استفاده دیگران از علائم مشابه کسب‌ و ‌کار شما جلوگیری کند. اگر با ثبت برند تجاری خود از آن محافظت نکنید، ممکن است متوجه شوید که از نظر قانونی از گسترش تجارت خود منع شده‌اید. با ثبت برند تجاری، شما می‌توانید از حقوق خود برای انجام اقداماتی علیه کسانی که سعی در ثبت برند متضاد دارند، یا با برند‌های متضاد کار می‌کنند و به کسب‌ و ‌کار شما آسیب می‌رسانند، استفاده کنید.

ثبت علائم تجاری باید نقطه عطف اولیه در یک مدل تجاری محتاطانه باشد

برای کسب‌وکارها، ساختن یک برند به احتمال زیاد در صدر  فهرست کارهایشان قرار می‌گیرد، اما در عین حال نباید اهمیت حفاظت از برند را کنار بگذارند. کسب‌وکارها باید اهمیت ایجاد یک برند قابل ‌اعتماد و همچنین حمایت قانونی از آن را در نظر بگیرند. دلیل ثبت برند تجاری محافظت از مالک علامت تجاری در برابر رقابت ناخوشایند، تقلب و جعل است. ثبت برند تجاری از نام کسب ‌و کار شما محافظت می‌کند و در صورت بروز هرگونه تخلف، در دادگاه راه‌حلی را ارائه می‌دهد؛ بنابراین محافظت از نام تجاری خود از طریق ثبت برند تجاری در مراحل اولیه، بهترین راه برای به دست‌آوردن یک سپر قانونی برای کسب‌ و ‌کار شما است.

یک علامت تجاری ثبت‌شده یک نام معتبر و یک ارزش اسمی برای تجارت در بین عموم مردم و رقبا ایجاد می‌کند. همیشه به یک کارآفرین توصیه می‌شود که از طریق ثبت برند تجاری از کسب‌ و ‌کار یا نام تجاری خود محافظت کند؛ زیرا نه تنها حقوق قانونی انحصاری و به رسمیت شناختن نام تجاری را به او می‌دهد، بلکه برای برند او در بازار ارزش اسمی ایجاد می‌کند. کارآفرین با ادغام نوآوری‌ها و ایده‌های خود یک کسب‌ و ‌کار و نام تجاری را ایجاد می‌کند و همان نام تجاری را به عموم مردم معرفی می‌کند؛ بنابراین بسیار ضروری است که برند تجاری از نظر قانونی برای کارآفرین محافظت شود تا حقوق قانونی و راه‌حل‌های جبرانی را در مورد آن مطالبه کند.

 

برند تجاری کارآمدترین ابزار ارتباط تجاری هستند

یک دلیل ثبت برند تجاری این است که یافتن شما را برای مصرف‌کنندگان آسان می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا محصولات و خدمات شما را از محصولات رقبا متمایز کنند و به شناسایی کسب و کار و تجارتتان به عنوان منبع کمک می‌کند؛ بنابراین ثبت یک برند به شما کمک می‌کند که توجه مشتری را جلب کنید و به جلوگیری از سردرگمی بازار کمک کنید. برند تجاری یکی از معدود دارایی‌های یک کسب‌ و ‌کار است که می‌تواند مزیت رقابتی بلندمدتی برای شما ایجاد کند. ثبت برند تجاری دارایی قابل انتقالی است که می‌تواند به عنوان ابزار مذاکره در معاملات تجاری و به عنوان امنیت برای تراکنش‌های مالی مورد استفاده قرار گیرد.

علائم تجاری ممکن است به عنوان دارایی‌های قابل اهرم نیز شناخته شوند؛ زیرا ارزشی فراتر از کسب‌ و ‌کار اصلی دارند و می‌توانند راه را برای گسترش نام تجاری و کسب‌ و ‌کارتان هموار کنند. آن‌ها همچنین به کسب‌ و ‌کارها این امکان را می‌دهند که به بهترین نحو از اینترنت استفاده کنند.

یکی دیگر از دلیل ثبت برند تجاری این است که به کسب‌ و ‌کار شما یک هویت داده می‌شود و به دیده‌شدن آن کمک می‌کند و باعث می‌شود افرادی به صورت خودجوش راجع به کار‌ها و خدمات شما مقالاتی را ارائه دهند و کاربران اینترنت اسم و محصول شما را جست‌و‌جو کنند و به دنبال اطلاعاتی در مورد کسب‌ و ‌کار و محصولات یا خدمات شما باشند. این کار باعث می‌شود ترافیک در وب‌سایت کسب‌ و ‌کار شما بالا برود و رتبه شما نیز در نتایج موتورهای جست‌و‌جو افزایش یابد.

ثبت برند تجاری یک دارایی با دوام برای شماست

علامت تجاری آن کلمه، عبارت، نماد، لوگو، شعار یا طرح مرتبط با تجارت است که کالاها یا خدمات و نام برند شما را از بقیه متمایز می‌کند. با استفاده مؤثر از برند تجاری، یک کسب‌ و ‌کار می‌تواند تأثیر ماندگاری در ذهن مشتریان بالقوه خود ایجاد کند و در عین حال که باعث حفظ اعتبار یک شرکت می‌شود، از جعل و تقلب نیز جلوگیری به عمل می‌آورد. از این رو حفاظت قانونی از برند و ایجاد هویت تجاری شما برای اطمینان از اینکه هیچ‌کس دیگری آنها را تصاحب نمی‌کند، امری ذاتی برای اداره یک تجارت موفق محسوب می‌شود. دلیل ثبت برند استفاده از آن به عنوان یک اثبات مالکیت است. علامت تجاری برندهای ثبت ‌شده نه تنها ارزش اسمی را به کسب‌ و ‌کار اضافه می‌کنند؛ بلکه می‌توان آنها را منتقل کرد یا حقوق استفاده از برند را برای منافع مالی به عنوان مجوزی به دیگران واگذار کرد.

علامت تجاری هم هویت تجاری شما است و هم بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما را شامل می‌شود. داشتن یک برند تجاری ثبت‌شده، اعتبار کسب‌ و ‌کار شما را در بازار افزایش می‌دهد و مهم‌تر از همه، شما را قادر می‌سازد تا از استفاده دیگران از علامت شما یا علامت مشابه شما به نحوی که به کسب‌ و ‌کار شما آسیب وارد کند، جلوگیری کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
اسکرول به بالا