ثبت برند در ترکیه

از ویژگی های که کشور ترکیه را به یکی از مهمترین مقاصد تجاری تبدیل کرده است می توان به موقعیت جغرافیایی این کشور اشاره کرد.
همانطور که می دانید کشور ترکیه دارای مرز مشترک با ایران است و دارای فرهنگ و آداب و رسوم مشترک با کشورمان می باشد و به دلایل مختلف، ایرانی ها این کشور را برای مقاصد تجاری و مهاجرتی خود انتخاب می کنند.
از دلایلی که باعث شده کشور ترکیه از پیشرفت اقتصادی خوبی برخوردار شود می توان به این موضوع اشاره کرد که این کشور سه بازار بزرگ جهانی آسیا، اروپا و خاورمیانه را به یکدیگر متصل کرده است و راه اتصال مطمئن و خوبی برای بازرگانان و تجار بین المللی و شرکت های بزرگ دنیا است.
همچنین اقتصاد این کشور بر پایه گردشگری بنا شده و در حوزه های پوشاک، صنعت و کشاورزی نیز پیشرفت های چشمگیری داشته است.
می توان گفت این موارد از جمله دلایلی هستند که بسیاری از ایرانیان برای فعالیت اقتصادی و ایجاد کسب و کار خود برای سرمایه گذاری در این کشور تمایل زیادی نشان می دهند.
ترکیه در اصل سه بازار بزرگ و زنده جهانی یعنی ، اروپا ، آسیا و خاورمیانه را به یکدیگر متصل می کند و به همین دلیل تا کنون بیش از 34% رشد داشته است.
شرکت هایی که در این مناطق فعالیت تولیدی دارند از مالیات بر درآمد حاصل از صادرات و محصولات تولیدی خود معاف هستند. به همین دلیل ثبت برند در ترکیه با استقبال رو به رو شده است.
سازمان مالکیت صنعتی ترکیه از برند اشخاص حقیقی و حقوقی که مقیم ترکیه هستند و برند خود را در قلمرو ترکیه ثبت کرده اند و یا دارای حقوق از نظر عهدنامه پاریس برن هستند بصورت حقوقی حمایت می ‌کند و اجازه کپی ‌برداری از برند این افراد را تحت هیچ شرایطی نمی دهد. ثبت برند در ترکیه از هریک از روش های ممکن دارای ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود می باشد.مزایای ثبت برند :
• رعایت حقوق کپی رایت
سازمان مالکیت معنوی ترکیه از برند اشخاص ترکیه و حقوقی که مقیم این کشور هستند و همچنین از موسساتی که در قلمرو این کشور ثبت شده اند و افرادی که دارای حقوقی عهدنامه پاریس و برن هستند حمایت قانونی خواهد کرد و اجازه کپی برداری از برند این افراد را به سایرین نخواهد داد

• امکان ثبت در سیستم مادرید
ثبت مادرید ، ثبت بیم الملل می باشد که پس از ثبت برند در ترکیه هزینه نصف و زمان در جهت انجام سهولت یافته .
• معاف از مالیات بر درآمد
• شرکتهایی که در این مناطق فعالیت تولیدی داشته باشند از مالیات بر در آمد حاصل از صادرات و محصولات تولیدی معاف خواهند بود

پاسخ به سوالات متداول
برای ثبت برند در ترکیه چه مدارکی لازم است؟
مدارک اصلی مورد نیاز مدارک هویتی متقاضی مانند پاسپورت، نمونه علامت تجاری به صورت با کیفیت بالا، لیست کالا ها و خدمات، مدارک ثبت شرکت و برند در صورت موجود بودن و مدارک پرداخت هزینه های رسمی درخواست می باشد.
هزینه ثبت برند در ترکیه چقدر است؟
برای ثبت برند در ترکیه دسته بندی های مختلفی شامل انواع کالاها و خدمات وجود دارد که هزینه ها بر اساس نوع این دسته بندی ها متغیر است. هزینه های چند نوبت آگهی، هزینه های بررسی مدارک و علامت تجاری، و هزینه وکیل نیز باید در نظر گرفته شود.
آیا برای ثبت برند در ترکیه باید نام آن را به زبان ترکی ترجمه کرد؟
با توجه به اینکه در زبان ترکی از الفبای لاتین برای نوشتار استفاده می شود، علائم تجاری بیان شده در الفبای لاتین به همان شکل در زبان مبدا ثبت می شوند. بنابراین نیازی به ترجمه به ترکی نیست. اگر نام برند در زبان ارائه شده از الفبای لاتین استفاده نکرده باشد، لازم است نام به شکل لاتین ارائه شود.
مدت اعتبار برند ثبت شده در ترکیه چقدر است؟
برند ها و علائم تجاری در ترکیه دارای اعتبار 10 ساله هستند و پس از آن نیز اعتبار آنها قابل تمدید می باشد.

کاربر گرامی برای مشاهده فرم ثبت شرکت می توانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید
Rate this page
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
اسکرول به بالا