افزایش گرید شرکت

بدون نظر

افزایش گرید شرکت

افزایش گرید شرکت به معنای اعتبار و ارزش بیشتر برای آن شرکت می‎باشد. برای اخذ گرید ابتدا باید شرکت به ثبت برسد. شرایط اخذ گرید حداقل مدرک تحصیلی بیش از نیمی اعضای هیئت مدیره باید لیسانس باشد. همچنین به کارگیری مهندسینی با سابقه ۷ سال زمینه کاری مرتبط با موضوع فعالیت شرکت نقش زیادی در اخذ رتبه بالاتر دارد.

چگونه گرید شرکت خود را بالا ببریم ؟

افزایش گرید شرکت به معنای اعتبار و ارزش بیشتر برای آن شرکت می‎باشد. برای اخذ گرید ابتدا باید شرکت به ثبت برسد. شرایط اخذ گرید حداقل مدرک تحصیلی بیش از نیمی اعضای هیئت مدیره باید لیسانس باشد. همچنین به کارگیری مهندسینی با سابقه ۷ سال زمینه کاری مرتبط با موضوع فعالیت شرکت نقش زیادی در اخذ رتبه بالاتر دارد.

اخذ گرید شرکت نوعی درجه بندی شرکتها بر اساس میزان توانائی آن شرکت می‎باشد که توسط سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کشور انجام می‌شود و مطابق با آن، شرکتها از رتبه ۱ تا ۵ گریدبندی می شوند که در حقیقت عدد ۱ بالاترین و عدد ۵ پائین‌ترین گرید می‌باشد.گرید نخست و بالا برای شرکت به معنای اعتبار و ارزش بیشتر برای آن شرکت می‎باشد. برای اخذ گرید ابتدا باید شرکت به ثبت برسد. شرایط اخذ گرید حداقل مدرک تحصیلی بیش از نیمی اعضای هیئت مدیره باید لیسانس باشد. همچنین به کارگیری مهندسینی با سابقه ۷ سال زمینه کاری مرتبط با موضوع فعالیت شرکت نقش زیادی در اخذ رتبه بالاتر دارد.بطوری کلی آنچه را که در اخذ گرید شرکت نقش ایفا می‎کنند را می‎توان در چند مورد خلاصه و سپس بر اساس تغییر این موارد، برای کسب گرید بالاتر شرکت اقدام نمود. در زیر به آنها اشاره می‎کنیم.

 

افزایش گرید شرکت

 

موارد لازم جهت کسب گرید بالاتر برای شرکت :

    1. میزان سرمایه و توانایی مالی شرکت: به هر میزان که شرکت تلاش بیشتری در راستای افزایش میزان سرمایه نماید، به همان میزان هم می‎تواند انتظار اخذ گرید بالاتر را داشته باشد. به عبارت دیگر هر شرکتی به منظور کسب و سود تشکیل می‎شود اما این کسب سود بسته به میزان سرمایه‎ای است که برای آن صرف شده باشد. به هر میزان که سرمایه بیشتری برای تشکیل شرکت و انجام فعالیت‌های آن صورت گرفته باشد، به همان میزان هم سود شرکت افزایش می‎یابد. به تبع این امر نیز گرید شرکت قابل ارتقا می‎باشد.
    1. میزان سوابق شرکت و مبلغ کل قراردادهای انجام شده: شرکتهای تازه تاسیس برای ثبت شرکت و اخذ گرید نیازی به ارائه سوابق خود ندارند و در مقابل نائل به کسب گرید پایین می‎شوند. شرکتهایی که سابقه بیشتری داشته باشند و یا در طی زمان سابقه فعالیت آنها افزایش پیدا کرده، می‎توانند در جهت ارتقا گرید شرکت، اقدام نمایند. برای این کار باید سوابق فعالیت شرکت به همراه تعداد قراردادهای موفق را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه دهند.
    1. تعداد نیروی فنی و مهندسی یک شرکت و میزان سابقه کار آنها: چنانچه شرکتی با تعداد کمی افراد متخصص که سابقه کار آنها نیز پایین است، رتبه نازلی را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اخذ نمایند، اما به مرور زمان تعداد این افراد رو به فزونی رود و همزمان میزان سابقه کار آنان نیز افزایش یابد، می‎توانند درخواست خود را مبنی بر افزایش گرید شرکت به سازمان مربوطه ارائه دهند.
    1. رسیدن به حد نصاب لازم و متناسب با هر رشته: یکی دیگر از شرایط ارتقا رتبه کسب حد نصاب لازم و متناسب با هر رشته قرارداد انجام شده می‎باشد. به این معنا که سازمان مدیریت و برنامه ریزی شرکتها اخذ گرید را در ۱۱ رشته؛ ۱- ساختمان، ۲- راه، ۳- حمل و نقل، ۴- تاسیسات، ۵- کشاورزی، ۶- آب، ۷- مرمت آثار باستانی، ۸- کاوش‌های زمینی، ۹- ارتباطات، ۱۰-نفت و گاز، ۱۱- نیرو، اعلام کرده است که برای اخذ گرید در هر رشته متفاوت از دیگری می‎باشد.

موسسه حقوقی آفریقا با بیش از 14 سال سابقه مستند به عنوان یکی از معتبرترین موسسات مشاوره ای و اجرایی در زمینه ثبت برند و علامت تجاری، ثبت شرکت ، ثبت طرح‌های صنعتی ، ثبت اختراعات و ارائه دهنده خدمات حقوقی به هموطنان و کارآفرینان عزیز ایرانی و اتباع محترم کشورهای دیگر است.

درباره ما و این سایت

ما یک تیم خلاق حقوقی هستیم که تمرکز خودمان را روی محتوی ارائه شده در این وبسایت قرار داده ایم و تنها هدف ما کمک به شماست.

ارائه مشاوره رایگان

تیم تحلیل و توسعه ما، به شما یک مشاوره رایگان را پیشنهاد میکند! ما درخواست شما را آنالیز و بررسی میکنیم و بهترین راهکارها را به شما ارائه میدهیم. موفقیت شما تضمین میشود.

مشترک خبرنامه ما شوید!

Fields marked with an * are required

سایر مطالب وبلاگ را ببینید

دیدن همه
بدون نظر
 

نظر بدهید